Na blogu jakinwestowacwbitcoina.pl publikowana jest wiedza autora, opinie i przemyślenia na tematy związane z kryptowalutami.
Autor nie zachęca do inwestycji w kryptowaluty. Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem.

10 najlepszych polskich twórców kryptowalutowych, których warto obserwować

piątek, 11 listopada, 2022

Kiedy zacząłem się interesować rynkiem kryptowalut na poważnie, moim głównym miejscem edukacji był Youtube. W dalszym ciągu ta platforma jest dla mnie istotnym medium do czerpania wiedzy zaraz obok Twittera i stron z wiadomościami z branży

Chciałbym się podzielić z Tobą moją subiektywną listą 10 najlepszych twórców na polskiej scenie kryptowalutowej. Na ich kanałach i profilach znajdziesz uporządkowaną wiedzę zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. 

Listę prezentuję w kolejności alfabetycznej. Zachęcam Cię do odwiedzenia każdego z twórców oraz do zasubskrybowania. Jestem przekonany, że znajdziesz tam bardzo dużo wartości!

321 Crypto 

Test test test test… tak wita się z widzami na swoim kanale Maciek z 321 Crypto. Jest twórcą dwóch kanałów, gdzie porusza tematy kryptowalutowe, finansowe, polityczne i społeczne. Na jego telegramie poznałem podstawy analizy. 

Szczególnie polecam playlistę Szybki start.

Maćka znajdziesz tutaj:
https://www.youtube.com/c/321Crypto
https://www.youtube.com/channel/UCofXnuGyNv3ziia147H2PHA
https://twitter.com/321Crypto

Encyklopedia Kryptowalut

Kamil Predecki z kanału „Encyklopedia Kryptowalut” na bieżąco informuje o tym, co dzieje się na rynku oraz edukuje w swoich filmach, zgodnie ze znaczeniem słów, które widnieją w nazwie kanału. 

Na początek zachęcam zapoznać się z playlistą Bitcoinowe przedszkole – seria dla początkujących.

Kamila znajdziesz tutaj:
https://www.youtube.com/c/EncyklopediaKryptowalut
https://twitter.com/EKryptowalut

Kamil Jarzombek 

Kamil właśnie wrócił ze swoimi krypto prasówkami. Z jego kanału dowiesz się o najnowszych trendach, które mogą się pojawić w przyszłości oraz usłyszysz cenne przemyślenia Kamila, który jest bardzo doświadczony na rynku kryptowalut.

Kamila znajdziesz tutaj:
https://www.youtube.com/c/Jarzombekk
https://twitter.com/jarzoombek

Krypto Raport

Na kanale możesz spotkać Patryka Kempińskiego z jego bitcoinem przy kawie, Arkadiusza Jóźwiaka z analizą techniczną, Juliana Crypto z analizą on-chain czy Janusza Zielińskiego.

Panowie prezentują potężną dawkę bieżącej wiedzy prosto z rynku. Jak informują w zakładce informacje na kanale – szczerze kochają kryptowaluty i na maksa kibicują technologii blockchain. 

Obowiązkowo sprawdź playlistę Bezpieczny start.

Ekipę Krypto Raportu znajdziesz tutaj:
https://www.youtube.com/c/KryptoRaport
https://twitter.com/KryptoRaport

Kryptowaluty dla Początkujących 

Marek Stiller za cel postawił sobie, żeby przynajmniej jedna osoba, która ogląda jego filmy, nie straciła oszczędności życia. Myślę, że cel dawno zrealizował, a wiele portfeli zostało ocalone. Zdecydowanie zajrzyj do Marka.

Marka znajdziesz tutaj:
https://www.youtube.com/c/KryptowalutydlaPocz%C4%85tkuj%C4%85cych
https://twitter.com/MarekStiller

Maciej Tomczyk

Od Maćka dowiesz się bardzo cennych informacji. Podstawy, Airdropy, Gemy, wiadomości. Wszystko to w dodatku do stałych serii: kryptowaluty bez tajemnic, pobudka z kryptoekipą, rozmowy branżowe. Naprawdę ogrom wiedzy!

Maćka znajdziesz tutaj:
https://www.youtube.com/c/MaciejTomczyk
https://twitter.com/MaciejTomczyk3

Mike Satoshi

U Majka znajdziesz przede wszystkim codzienne wiadomości, podsumowane cotygodniowym spotkaniem na żywo – Kryptowalutowa Niedziela z Majkiem, gdzie zapraszani do dyskusji są inni twórcy. Kiedy wejdziesz na kanał Majka, zobaczysz, że jest tam dużo więcej informacji. Należą mu się szczególne brawa za cykl Szpilki na Bitcoinie, gdzie przeprowadza wywiady z kobietami ze świata kryptowalut.

Majka znajdziesz tutaj:
https://www.youtube.com/c/MikeSatoshi
https://twitter.com/Mikey_Satoshi

Phil Konieczny

Pierwsza osoba, na którą natknąłem się, kiedy zacząłem interesować się bitcoinem. Phil nagrywa filmy o kryptowalutach, inwestycjach oraz polityce. Serie Krypto Wiadomości oraz Rozmowy Konieczne to bardzo ważne filmy, które zdecydowanie pomogą Ci spojrzeć na rynek i otaczający nas świat z innej perspektywy.

Kiedy zajrzysz na kanał Phila zacznij od playlisty Podstawy

Phila znajdziesz tutaj:
https://www.youtube.com/c/PhilKonieczny
https://twitter.com/PhilKonieczny

Piotr Misiurek

Piotr to specjalista od zdecentralizowanych finansów. Regularnie dzieli się transparentnie swoim portfelem kryptowalutowym. Prowadzi bloga oraz społeczność. Na Kanale Piotra znajdziesz również ciekawe rozmowy z innymi twórcami.

Piotra znajdziesz tutaj:
https://www.youtube.com/c/PiotrMisiurek-ZrozumiecBitcoina
https://twitter.com/0xKubi

Piotr Ostapowicz

Piotr komentuje bieżącą sytuację na rynku oraz daje praktyczne wskazówki jak poruszać się po rynku kryptowalut. Prowadzi również ciekawe eksperymenty związane z inwestowaniem. 

Playlista, od której polecam zacząć na kanale Piotra to Szybki Start Na Rynku Kryptowalut Jak Zacząć? Jak Kupić i Sprzedać.

Piotra znajdziesz tutaj:
https://www.youtube.com/c/PiotrOstapowicz1
https://twitter.com/PiotrOstapowicz

Podsumowanie

Tak przedstawia się moja lista dziesięciu najlepszych twórców kryptowalutowych w polskim Internecie.

Z tymi twórcami przetrwałem już nie jedne ciężkie chwile na tym pełnym wyzwań rynku, mam nadzieję, że i Tobie przyda się wiedza dostępna na tych kanałach.

A kto znalazłby się na Twojej liście? Daj znać w komentarzu na socialmediach:
Wątek na Twitterze
Publikacja na LinkedIn

DARMOWY E-BOOK

Najlepsza strategia inwestycyjna w bitcoina

– CZYM JEST STRATEGIA DCA
– KIEDY KUPOWAĆ I SPRZEDAWAĆ BITCOINA
– ILE, GDZIE I JAK INWESTOWAĆ
– GDZIE BEZPIECZNIE PRZECHOWYWAĆ BITCOINA
– BRAK SPAMU
– INFORMACJE O NOWYCH POSTACH

Cześć! Jestem Łukasz. Zanim dokonałem swojego pierwszego zakupu bitcoina, dużo się edukowałem. Na początku nie potrafiłem zrozumieć, gdzie jest ta wartość i za co ludzie płacą.

Teraz już wiem i chcę się tym podzielić z Tobą na tym blogu. Mam nadzieję, że dzięki informacjom tutaj zawartym, będziesz się swobodnie i bezpiecznie poruszać po rynku kryptowalut.

Używamy ciasteczek, żeby poprawić działanie strony. Więcej informacji na stronie Polityka prywatności i plików cookies